Skip to main content

Večírky na oslavu příchodu nového roku se tradičně nesou ve znamení hudby, zajímavých vystoupení a světelné podívané. Vymýšlíte, čím zpestřit Nový rok 2024? Co takhle vše zmíněné sloučit a přichystat hostům novoroční ohnivou show s pyrotechnikou, nebo LED efekty?

Novoroční ohnivá show – nezapomenutelná podívaná

Při pohledu na elegantní tanečnice s ohněm a neohrožené žongléry se tají dech

Když divák sleduje synchronizované profesionální choreografie s ohnivým vybavením, je to až hypnotický moment. Možná jste někde už takovou show viděli a uvažujete, jestli se hodí i na váš večírek. Možná jste o ní jen slyšeli a chcete tento druh představení poprvé zažít na vlastní kůži. Mají novoroční show svá specifika a liší se jejich pořádání od jiných ohnivých show?

Jak může novoroční ohnivá show vypadat?

Každý typ eventu je unikátní. Proto by jeho charakteristiky měla odrážet i ohnivá show.

Každá událost s sebou nese emoce, které chce předávat hostům. Noblesa firemních večírků, romantická atmosféra svatby, hravost festivalů. V jakém duchu se nesou právě oslavy Nového roku?

Za mě je to dozajista energičnost, zábava, bujarost. Poslední velký večírek starého roku a první velký společný zážitek toho nového. Hosté se chtějí bavit, čekají nezapomenutelnou vzpomínku. Tuto energii oheň dokáže krásně podpořit.

Dynamická show se spoustou efektů rozhodně rozproudí divákům krev v žilách. Vyberte si performery, kteří ochotně vytvoří show přímo vašemu večírku na míru.

Jaké podmínky jsou zapotřebí?

„Jak mám vědět, jestli je v prostorech pro mou akci vůbec ohnivá show možná?“

Pokud si nejste jistí všemi podrobnostmi, není čeho se obávat. Kontaktujte s nezávaznou poptávkou přímo obchodního zástupce nebo show managera dané ohnivé skupiny. Ten s vámi probere detaily a podmínky prostoru pro vystoupení.

Obecně ale platí, že musí mít performeři dostatečně velký rovný povrch pro pohyb. V blízkosti se nesmí vyskytovat žádné hořlavé předměty a strop musí mít dostatečnou výšku. Pokud jsou tyto body splněny, ohnivou show lze předvést i ve vnitřních prostorách.

Dejte si také pozor na vzdálenost jeviště od diváků. Hosté musí být v bezpečné vzdálenosti a jasně vymezeném prostoru.

Jaký zážitek přinese divákům?

V čem je právě ohnivá show unikátní a co od ní čekat?

Pohled na každé profesionální taneční vystoupení dokáže diváka nadchnout. Blízkost ohně je však zážitkem pro více smyslů, než jen zrak a sluch.

Hosté v prvních řadách cítí teplo ohně. Cítí jeho vůni. To vtahuje diváky do děje a připadají si, že jsou součástí dění na jevišti. Manipulace s ohněm je o to více fascinující, když má divák možnosti ji sledovat zblízka. Jistý pocit napětí zanechá v každém obrovské množství pozitivní energie a nabudí ho na celý zbytek večírku.

Moderní efekty jako alternativa ohňostroje

V posledních letech je etický a ekologický aspekt ohňostrojů velmi diskutovaným tématem.

Někteří jsou pro jeho úplný zákaz, někteří se ale dále chtějí pobavit právě krásnou vizuální podívanou na hru barevných světel. Je to již tradice a od novoročních oslav ji hosté tak nějak očekávají. Existují však mnohem bezpečnější alternativy.

Pyrotechnické efekty

Umělkyně v rámci novoroční ohnivé show

Věděli jste, že existují i jiné typy pyrotechniky?

Pod pyrotechnikou se nemusí skrývat pouze venkovní ohňostroje. Existují i indoor, nebo také stage pyrotechnické patrony.

Ty jsou navržené i na použití v menších prostorech a interiérech v bezprostřední blízkosti vystupujících. Nebouchají, nevydávají hluk, pouze krásné barevné efekty, které si na ohňostroji užíváme nejvíce. Proto je lze využít i jako součást show a dodat jí velkolepou a majestátní gradaci.

Kam jinam se takové efekty hodí víc, než právě na novoroční večírek.

Ohnivé efekty

Plameny nejen v rukou performerů

Novoroční ohnivá show může být také podtrhnuta a doplněna dalšími ohnivými efekty. To jsou například ruční nebo pozemní plamenomety.

Plameny šlehající přesně do rytmu hudby podpoří výsledný dojem ze show. Na jevišti se vyjímají a diváci jsou z nich nadšení.

Dále lze na jeviště umístit hořící kulisy – mísy s ohněm, nebo kovové hořící konstrukce v různých tvarech. Show není pouze o choreografii, ale o vizuálu celého pódia.

Umělkyně s ručním plamenometem, SFX efekty

LED efekty

Novoroční ohnivá show a světelná show se spojí v jeden efektní celek

I v ohnivé show lze využít LED dekorace a LED vybavení. Výsledkem je velice zajímavá unikátní podívaná.

Žlutá, červená. To jsou barvy, které si každý představí, když se řekne novoroční ohnivá show. Hosty o to více překvapí souhra jiných barev s těmi teplými, ohnivými. Kdo by to řekl, že se do ohnivé show hodí i například modrá?

Vyzkoušet lze různé barvy podle vašeho přání a barevného ladění akce. Pomocí grafických tyčí a pixel poi můžou performeři také přímo v show zobrazit logo,  nápisy a grafické symboly, které si sami vyberete.

A co takhle projekce? Kreativitě se meze nekladou.

Na co si dát při plánování pozor?

Zmínili jsme jedinečné vlastnosti atmosféry novoročního večírku. Má i další specifické charakteristiky.

Neexistuje druhý takový den v roce, kdy by celá země přesně na vteřinu společně slavila stejný moment. Právě to dodává půlnoci Nového roku obrovskou dávku velkoleposti a pocitu pospolitosti. Když však začne tak obrovské množství lidí oslavovat ve stejný moment, může to s sebou nést potenciální komplikace, o kterých je třeba uvažovat předem.

Světelné podmínky

Novoroční ohnivá show vynikne pouze ve tmě

Samotná show dozajista nebude jediným světelným prvkem. Možná plánujete i jiné světelné dekorace a efekty.

Počítejte ale s tím, že prostor pro ohnivou show vyžaduje pro dosažení maximálního efektu co největší tmu. V osvíceném prostoru krása plamenů zmizí.

Hluk

Velké množství ruchu je nedílnou součástí oslav

Někteří čekají s odpálením petard až na půlnoc, další vesele bouchají pyrotechniku celý večer. Novoroční ohnivá show je ale sestavená na hudbu, kterou musí dobře slyšet jak vystupující, tak diváci.

Je tedy dobré minimalizovat možnost rušení vystoupení jinými hluky z okolí.

Pokud to nelze zařídit, nabízí se alternativa v podobě walking actů, které se soustředí spíše na herecké výkony performerů, než přesnou choreografii.

Dobré načasování

Kdy novoroční show odstartovat?

To je velmi dobrá otázka. Kam ji v programu umístit? Po setmění, nebo přímo na půlnoc?

Půlnoční show dokáže být ošemetná. Pokud odstartuje přímo s úderem půlnoci, začne během ní právě největší množství potenciálně rušivých ohňostrojů. Hosté si s půlnocí začnou nalévat šampaňské a přát si vzájemně vše krásné do nového roku. Může se tedy stát, že se na show nebudou plně soustředit.

Co zkusit načasovat představení tak, aby s půlnocí velkolepým závěrem končilo? Pokud show začne pár minut před půlnocí, přesně na půlnoc může spustit finální část s efekty a pyrotechnikou, která bude doplňovat či suplovat právě zmíněný půlnoční ohňostroj. Novoroční ohnivá show tak bude právě tím “BUM”, které nastane při dokončení odpočtu Nového roku.

Hosté si poté připijí a dozajista budou diskutovat o tom, co je na show zaujalo nejvíce.

Pokud jste se rozhodli pro novoroční ohnivou show, začněte ji řešit s dostatečným předstihem. Ohnivé skupiny mají v tento den plné ruce práce, tak buďte tím prvním, kdo se jim letos ozve.

Čím dřív se také s přípravami začne, tím více je také času na to doladit celou show přesně podle vašich představ a připravit hostům nádhernou podívanou.

Leave a Reply