Skip to main content

Při pořádání firemního večírku jistě dbáte na sestavení doprovodného programu tak, aby se nejednalo o nudnou kulisu. Na dobrém večírku se zaměstnanci a obchodní partneři baví. Vystoupení dokáží rozproudit konverzace a prolomit ledy společným zážitkem jiným, než striktně formálně pracovním. Co ale do takového programu zapojit, aby byl nějakým způsobem netradiční?

Co je to ohnivá show?

Odvážné spojení tance a ohně, při kterém se hostům bude tajit dech.

Pod pojmem “ohnivá show” se v současnosti nejčastěji skrývá choreografované vystoupení profesionálních performerů s hořícím vybavením spojující prvky tance, divadla, akrobacie a žonglování. Více o ohnivé show si můžete přečíst zde.

Pokud tedy o takovém představení pro svůj večírek uvažujete, chcete si najmout skupinu zkušených artistů, která se těmto typům eventů věnuje, tedy ví, jaká jsou specifika právě firemního večírku.

Specifika ohnivé show pro firemní večírek

Záleží na tom, koho oslovím? Jsou show pro všechny druhy akcí stejné, nebo mají svou specifickou charakteristiku?

Přestože jistě narazíte na ohnivé skupiny, které mají pevně nacvičené vystoupení a bez ohledu na druh akce předvedou tu samou podívanou, u větších zaběhlých skupin poptáváte show podle druhu akce. Profesionální show manager by se s vámi měl konkrétně pobavit o tom, jak je večírek laděný, jaké jsou prostory, jaké jsou vaše představy a v neposlední řadě rozpočet.

Tak společně můžete sestavit program, který bude dané akci uzpůsobený jak obsahem, tak rozsahem na míru.

Vizuální stránka

Typů show je celá řada a liší se od výběru hudby, přes obsah, po kostýmy:

  • Chcete, aby představení začalo pomalu a gradovalo?
  • Nebo aby byl začátek velké ‘bum’, které začne právě po představení nového produktu?
  • Má hrát spíše rocková hudba, elektro, či něco klidnějšího?
  • Mají být součástí vystoupení svůdné tanečnice v odhalenějších kostýmech, nebo se to nehodí?

Noční můrou plánování večírku se může stát, když koupíte “zajíce v pytli” a to, že nějaký element show do atmosféry nezapadá, se dozvíte až příliš pozdě. Proto je důležité se se všemi detaily seznámit předem a případně přizpůsobit, co je třeba.

Styl komunikace a plánování

Pořádat formální večírek není stejné, jako pořádat festival, a zrovna tak není stejné na tak rozdílných událostech vystupovat. Samozřejmě existují výjimky, ale akce typu festival, párty, oslava dovolují a dokonce svou povahou vyžadují agilnější plánování, někdy až lidově “na punk”. Případná zpoždění programu či menší chyby v komunikaci nejsou tak zásadní, aby zkazily atmosféru celého večírku.

To ale nebývá případem firemních akcí, kdy je většinou přesné plánování a bezchybné provedení vizitkou celé společnosti. Sestavení programu i ze strany účinkujících vyžaduje specifický druh komunikace, přesnost a zaměření na detaily.

Proto je dobré zvolit někoho, kdo má s tímto zkušenost, nejlépe i pozitivní reference.

Jak mohu show do programu firemního večírku začlenit?

Chci mít na akci ohnivé performery, ale vlastně ještě nevím, jaké jsou možnosti, a kam je v programu zařadit.

Walking acts

Pokud se nechcete hned pouštět do velké, organizačně i finančně náročnější show, oheň lze do večírku zapojit i formou tzv. walking acts.

Při těch performeři s hořícím vybavením prochází prostorem či vítají hosty u vstupu, ukazují triky, interagují s nimi a baví je. Nejde o přesnou choreografii, ale o lehce hereckou improvizaci, při které se ohniví umělci snaží individuálně zaujmout jednotlivé příchozí, hrát si s gesty a výrazy. Výhoda tohoto typu vystoupení je, že jej lze domluvit na libovolný časový úsek, či více časových úseků. Tanečníci nejsou limitovaní tím, kdy začne a skončí hudba, nebo jaký trik zrovna předvádí jejich kolega.

Každý performer ale musí mít dostatek prostoru na to si držet od hostů odstup pro jejich bezpečí, proto jsou pro walking acts s ohněm vhodnější exteriéry. Umělci také potřebují po ruce prostor, kde si budou moct bezpečně odkládat vybavení, které zrovna nepoužívají, namáčet do lampového oleje a zapalovat vybavení, se které budou používat.

Ohnivá show jako malé ozvláštnění

Už v programu nemáte prostor pro velké vystoupení, hvězda večera je již domluvená, nechcete se napoprvé pouštět do velké show, nebo nezbyl budget?

Ohnivá show nemusí být jen dlouhé vystoupení pěti performerů s velkolepými efekty. Jestliže toužíte po něčem skromnějším, lze si domluvit i například jednoho či dva tanečníky, kteří předvedou kratší choreografii.

Toto řešení pro vás může být vhodné i v případě, že pro něco většího nemáte prostory. Pokud se večírek koná v interiéru a k dispozici je jen malé pódium, těžko na něm půjde realizovat velká fire show, ale skromnější vystoupení je proveditelné. I jeden tanečník dokáže diváka velmi zaujmout a program příjemně ozvláštnit.

Ohnivá show jako zlatý hřeb večera

Chcete zajistit velké vystoupení, při kterém budou hosté koukat s otevřenou pusou?

Pokud máte rozpočet a prostory, které bez problémů dovolují využít potenciál ohnivé show naplno, pak se můžete pustit do plánování bodu programu, na který se budou všichni celý večer napjatě těšit.

Větší množství performerů dovoluje zajímavější choreografické interakce, střídání různých druhů vybavení, hru s dynamikou. Ohnivá skupina vám tak může předvést to nejlepší, co má v nabídce. Vystoupení lze také doplnit pyro efekty, plamenomety, projekcí, umístěním vašeho loga či dalšími vizuálně zajímavými prvky.

Jaký zážitek si hosté odnesou?

Budou nadšení? Budou se bát? Odnesou si rozporuplné pocity?

Pohled na skupinu performerů předvádějící složité triky skutečně může v divákovi, který takové představení sleduje poprvé, vzbudit určité obavy. Ty se ale velmi rychle rozplynou po zjištění, že tanečník s ohněm své vybavení ovládá perfektně a vše je kontrolované.

Hosté si mohou uchvacující pohled na oheň v pohybu užít s pocitem bezpečí, ale přesto stálého napětí a vzrušení. Právě tato kombinace různých emocí zanechá v každém unikátní zážitek, o to více, že podobnou senzaci na tomto typu večírku rozhodně nečekají.

Kde a jak ohnivou show poptávat

Už jste se rozhodli, že je ohnivá show přesně něco pro váš večírek, ale nejste si jistí, jak postupovat dál?

Vyhledejte si webové stránky performerských skupin a prohlédněte si jejich nabídku. Jaké typy show zde mají? Zmiňují zaměření na firemní večírky? Lze na ně najít recenze (samozřejmě kladné)? Pokud jste takovou skupinu našli, neváhejte je kontaktovat i přesto, že nemáte konkrétní představu. Show manager nebo obchodní zástupce s vámi probere podrobnosti, nastíní vám nabídku, a uvidíte, zda je v jeho i vašich možnostech vyladit show tak, aby vyhovovala vašemu večírku na míru.

Bude s vámi pak aktivně v kontaktu i během dalšího plánování, zašle vám podklady předem, a vy si budete moct být jistí hladkým průběhem.

Dále i přímo na místě zajistí, že bude vše probíhat k maximální spokojenosti vás i vašich hostů.

Leave a Reply